Klub fotbalových seniorů 3/2017

V sobotu 10. června jsme si všichni členové a příznivci Klubu fotbalových seniorů i fotbalu v Jablonci nad Jizerou znovu uvědomili, jak neuvěřitelně utíká čas. Po půl roce jsme opět zasedli v hotelu Krakonoš u Mirka Zemánka jun. a od 11 hodin zahájil prezident klubu Mirek Kirchschlager další "Valné shromáždění ". Všechny pochválil jak jsme, samozřejmě všichni kromě našich dam (ty jen kvetou), přiměřeně zestárli.


To však nebránilo tomu, abychom popovídali a lehce zhodnotili naše počínání od minulého shromáždění. Vše se neslo za pochvalného mručení a spokojenosti s tím, že skupina hráčů a "bafuňářů" kolem fotbalového oddílu vydržela a fotbal v Jablonci nad Jizerou i nadále pokračuje a zdá se, že i vzkvétá. Vždyť nadstavbová část sezony pro nás skončila velice úspěšně a to pěti vítězstvími, což znamenalo konečné sedmé místo v I.B třídě¨, kterou jsme hráli a bez problémů udrželi. Však taky parta kolem trenéra M. Neumana, kluků Vránových, D. Havlíčka, Sl. Trepery, R. Pěničky a všech hráčů a dalších lidí, kteří účinkovali na hřišti i mimo něj, byla jenom velebena a chválena tak, že jsme málem zapomněli na další naše aktivity.

Ono jich moc není. Za zmínku jistě stojí to, že jsme si v červnu, konkrétně 8. 6. připomněli založení fotbalového klubu SK Krakonš v Jablonci nad Jiz., a to v roce 1922. Klub fotbalových seniorů rozhodl pořídit k tomuto výročí (95 let od založení) pamětní vlaječky. TJ Sokol s upomínkovými předměty nepočítá. Klub SK Krakonoš založil se svými přáteli tehdy osmnáctiletý student J. Skrbek v hotelu Ráj. Jistě zajímavé je, že první a vítězný zápas byl sehrán (není to mýlka) s Bratrouchovem. Jablonec vyhrál 3 : 0. Střelci branek nám bohužel nejsou známí. Z historie, kronik a vědomostí místních znalců víme, že druhé utkání bylo odvetným zápasem v Bratrouchově. Výsledek neznáme, ale víme, že utkání se uskutečnilo na louce proti bývalé sokolovně (dnes hotel U nás), která rovinu připomíná velice vzdáleně. V pokračujícím programu byla zařazena i vážnější pasáž. Letošní rok jsme zahajovali s počtem 105 evidovaných členů. Bohužel v první polovině roku nás opustil bývalý brankář Josef Hrubý z Víchové. Na uvedený stav bylo členstvo doplněno jedenácti čerstvými šedesátníky - ročník 1957. V dalším bodu předal Karel Pičman jubilantům gratulace k životním jubileím.

Z další naší činnosti musíme uvést, že náš člen Petr Herz byl zvolen na další čtyři roky předsedou Okresního fotbalového svazu a tím je zároveň i členem Krajského fotbalového svazu. KFS v této době připravuje strukturu soutěží na příští sezonu a je obava, že další oddíly z našeho okolí, hlavně v mládežnických soutěžích ukončí činnost. Petra jsme pověřili rozumným postupem při záchraně fotbalu na nejnižší úrovni. Mirek Kašťák a Pepa Novotný se i nadále podílejí na údržbě sportovišť. A my ostatní se motáme kolem "A" mužstva a pomáháme s pořadatelskou službou při mistrovských utkáních.
Následovala diskuze, ve které nás potěšila přítomnost i vystoupení trenéra "A" mužstva Mirka Neumana. Konstatoval, že družstvo je stabilizované, výkony ustálené a není důvod se zatím obávat nějakých nepříjemností. Naší sešlosti se zúčastnil i starosta města ing. Mirek Kubát. Vyjádřil spokojenost s existencí KFS, ve kterém se baví řada seniorů z Jablonce i okolí a my jsme mu na oplátku poděkovali za podporu ze strany Města.

Poté ukončil prezident oficiální část programu a nastala velmi hlučná a tím i užitečná diskuze. Bylo nás na tomto posezení třicet pět, slyšet při volné diskuzi opravdu moc nebylo. Dalších čtrnáct lidí se omluvilo. Už nás sem tam něco trápí a nemohli se všichni, kteří chtěli, zúčastnit. Trochu jsme zahartusili na dnešní dobu. Nemáme dostatek tištěných informací o fotbalovém dění v našich soutěžích. Prý se to nechá najít někde na internetu, nebo kde. No ale nakonec si to řekneme na příštím fotbale. A pak jsme probrali i současnou situaci ve FAČR.

Nakonec jsme ale odcházeli všichni spokojeni a opět si říkáme, hlavně ať to není naposled. Ještě nemáme všechno prodiskutované. Čekáme na prosinec. Bude další zasedání a ukrutně rychle to uběhne.

(0 hlasHlasy)