Rozloučení s Mirkem Kirchschlägerem

Klub fotbalových seniorů

V únoru t. r. se příznivci jabloneckého fotbalu a tenisu naposled rozloučili s Mirkem Kirchschlägerem. V přijatelné kondici, řečeno sportovní mluvou, se dožil 93 let. Jako student osmiletého gymnázia v Jilemnici se v rodném Jablonci věnoval všem pohybovým aktivitám, které se v předválečném městečku provozovaly. S některými novinkami, které „okoukal“ ve škole s velkou sportovní pověstí, své jablonecké vrstevníky také seznamoval.
Kondici si upevňoval m. j. jízdou na kole do Jilemnice a zpět, jak to jen počasí dovolilo. Už jako 17letý startoval za SK Krakonoš na fotbalovém turnaji dospělých v Dolních Štěpanicích (fotodokument v klubovém archivu). Po 2. sv. válce se zařadil do obnoveného fotbalového družstva už jako tvůrce hry na centrhalvu, kdy až do příchodu mladšího Karla Pičmana v r. 1952 usměrňoval hru převážně starších spoluhráčů.


Aktivní fotbalovou kariéru ukončil poměrně brzo – v roce 1954, když náš klub na 10 let přerušil závodní činnost. V té době také cvičil v Sokole, lyžoval, hrál volejbal a s rodinou hodně cestoval po ČSR i zahraničí.V 70. a 80. letech byl místopředsedou jabloneckého fotbalového klubu a hrajícím předsedou klubu tenisového. S nástupem moderních technologií, při přibývajících pohybových problémech, sledoval sportovní dění na internetu. Přátelé v Klubu fotbalových seniorů/seniorek se těšili na jeho účast při seancích poslední čtvrtek v měsíci - v cukrárně nad kolejemi. Vyjadřoval se s humorem nejen k dění, které jsme jako mladší nemohli pamatovat, ale i k současným společenským a sportovním událostem.
Nezapomenutelnými jsou pro členy klubu jeho oslavy na rozenin na Maříkově. Poslední – 93. narozeniny - jsme s ním slavili v létě 2019 v jeho zamilovaném prostředí – na hřišti v Pilišťatech. Na sklonku roku ještě řídil tradiční vánoční zasedání klubu v hotelu Krakonoš. Spoluhráči a sportovní přátelé se s Mirkem loučí s poděkováním za mnoho hezkých chvil nejen na hřišti a kurtu, ale i na klubových setkáních.


Za Klub fotbalových i tenisových seniorů/seniorek BŠ

(0 hlasHlasy)