Klub fotbalových seniorů 5/2014

Z pohledu fotbalového seniora je neuvěřitelné, jak často vychází časopis Jizeran. Opravdu to utíká.  Je pravdou, že v našem případě se docela těžko vzpomíná, co že se vlastně v uplynulých dvou měsících událo, nicméně na něco jsme vzpomněli. Fandové a příznivci jabloneckého fotbalu si užívají rozběhlých soutěží a Klub fotbalových seniorů si spolu s ostatními připisuje další zážitky jak z divizních utkání „A“ mužstva, tak z utkání nejmenšího fotbalového potěru. Zatím jsme spokojeni. Umístění družstev v jednotlivých kategoriích lahodí oku.

I když někdy vše nevychází podle představ, což se nedávno podařilo „A“ mužstvu v utkání s Týništěm nad Orlicí, ale věříme, že fandové spolu s námi nezanevřou na fotbal a budeme si moci zase řádně zakřičet při vítězném utkání.

Mimo „sportovní činnost“, která tradičně spočívá ve spolupořádání mistrovských utkání u pokladen a trenérské účasti Lídy Labátové a Bohouše Šíra u mladší přípravky, jsme nezapomněli na pravidelná setkání. Kromě menších posezení každý měsíc jsme se sešli ve větším množství na zasedání v restauraci Krakonoš. Zasedání KFS se konalo v sobotu 25. října. Sešlo se nás dvacet osm. Zasedání se tentokrát nemohl z rodinných důvodů zúčastnit jednatel KFS Bohouš Šír, který je jak je všeobecně známo, hlavním iniciátorem všech našich akcí a aktivit. Velice svižné jednání zahájil prezident Mirek Kirchschläger. Přivítal všechny přítomné, včetně zahraničních účastníků a jal se pokračovat v programu. Ve společenské části jednání jsme tentokrát vzpomněli na Zdeňka Janduru z Poniklé (ročník 1930), který opustil naše řady. Daleko veselejší jsou vždy gratulace k životním jubileím členům KFS. Zdeněk Drešer (dříve řízný obránce, nyní vzorný fanda) oslavil sedmdesáté páté narozeniny, Vlasta Čermáková oslavila též kulatiny a Petrovi Herzovi jsme pogratulovali k šedesátinám.

Abychom nezůstali jen u schůzování, můžeme připsat k aktivitám KFS i tradiční pomoc našich členů Mirka Kašťáka, Pepika Jandury a Rudy Novotného při správcování, úklidu a zlepšování hřiště. Nakonec, kdo chodíte na fotbal od parku, jistě jste si povšimli nového přístupu k diviznímu hřišti. Bezbariérový přístup vznikl ve spolupráci Města Jablonec nad Jizerou (poskytlo materiál a techniku) a KFS. Nahradil téměř nepřekonatelné „schody“ a nyní lze k chodníku mezi umělkou a hřištěm přijet třeba i s kočárkem. S lopatou a hrabičkami v ruce jej do konečné podoby realizovali pánové Kašťák a Jandura. Sklidili za to pochvalu od kolegů, kteří již nejsou zcela mrštní při překonávání překážek. Jednání bylo opět ukončeno velice živou diskuzí, která byla velice hlučná a vlastně ani nelze objektivně konstatovat, o čem byla. Důležité ovšem je, že je vůle se sejít a zavzpomínat na dobu, kdy jsme se fotbalem bavili jako aktivní hráči a neduhy nás trápily podstatně méně než teď.

(1 hlas)