Klub fotbalových seniorů 4/2016

K významnějším společenským akcím Klubu fotbalových seniorů bezesporu patřila oslava devadesátých narozenin Mirka Kirchschlagera.

Prázdniny končí a Klub fotbalových seniorů se opět má možnost bavit fotbalem v Jablonci nad Jizerou. Však také po událostech ve fotbalovém oddílu TJ Sokol Jablonec nad Jizerou to byly vlastně nervy. Vůbec si neumíme představit, že bychom nemohli rozumovat v Jablonci na fotbale. Vždyť téměř všichni, kteří někdy v Jablonci fotbal hráli, měly obavy, jak vše skončí. V minulých článcích jsme vyjadřovali obavy o existenci fotbalu v Jablonci. Nakonec vše velmi dobře dopadlo a družstvo dospělých soutěží v I.B třídě libereckého kraje a pesimistické nálady jsme mohli hodit za hlavu. 

No, a že nás to baví, dokazujeme tím, že i s novým družstvem spolupracujeme, držíme mu palce a v rámci možností Klubu fotbalových seniorů pomáháme. Když to nejde jinak, tak alespoň hlasitě povzbuzujeme. První mistrovské utkání odehráli naši hráči se soupeřem z Kokonína. Utkání bylo skvěle zahájeno slavnostním výkopem, který provedl Mirek Kirchschlager. A že to provedl excelentně, dokazuje výsledek zápasu, který jsme vyhráli 10:2.

Jinak dva měsíce bez fotbalu jsme vyplňovali, jak jen to šlo. K významnějším společenským akcím Klubu fotbalových seniorů bezesporu patřila oslava devadesátých narozenin Mirka Kirchschlagera. Je fajn, že náš prezident mezi přátele z Klubu fotbalových seniorů stále dochází a je stále fit. Oslavy proběhly důstojně ve známém prostředí u mladého Mirka Zemánka a myslíme si, že všichni byli spokojení a přání Mirkovi, včetně přání setkání se při dalším výročí, byla vyslovena opravdu upřímně.

Dalším oslavencem je Vašek Janatka. Oslavil sedmdesáté páté narozeniny ve svém bydlišti v Novém Boru. Budeme mít příležitost se s ním v nejbližší době setkat. Bude to při mistrovském utkání našich žáků v krajském přeboru, kam jsme postoupili, právě s družstvem Nového Boru. Vašek Janatka je stále aktivní sportovní funkcionář a při mistrovském utkání 10. 9. 2016 se s ním setkáme a předáme gratulaci.

Dále naši tři kamarádi, a to konkrétně Bohouš Šír, Karel Pičman a Petr Herz položili v Lomnici nad Popelkou kytici na hrob dr.Pelikána, zakladatele fotbalové župy, která nesla jeho jméno. Dr.Pelikán by se dožil 130 let. Karel Pičman, nakonec, jak jinak, se do Lomnice nad Popelkou spolu s Petrem Herzem dopravili na kole. Když je někdo ročník 1933, tak proč by se vlastně nepovozil na kole? Je to hezké a jsme moc rádi, že to Karlovi ještě takhle úžasně jezdí.

Nakonec jedna velice milá zpráva. Pepa Jandura se nám úspěšně zotavuje, oslavil narozeniny a byl na prvním mistráku na hřišti v Pilišťatech. Jen tak dál a držíme palce.

(1 hlas)