Klub fotbalových seniorů 4/2015

Jeden z oslavenců Jirka Nedomlel, přijel na schůzi na kole z Jablonce nad Nisou, což je bratru 30 km a jemu přijel popřát z Vrchlabí, samozřejmě též na kole, Karel Pičman (ročník 1933)

Klub fotbalových seniorů strávil čas od posledního fotbalového utkání TJ Sokol Jablonec nad Jizerou v divizi „C“ čekáním na další ročník a tím na zábavu a diskuze, které nám fotbal přináší. Bylo to sice období dlouhé zhruba jen dva měsíce, ale seniorská společnost si ho i tak krátila, jak to šlo. Krom toho, že jsme se pravděpodobně všichni docela dobře a dostatečně opalovali, dbali jsme upozornění zdravotníků a dostatečně konzumovali veškeré nápoje, zbyl nám čas i na setkání s přáteli z KFS. Na srpnovém setkání jsme společně (patnáct členů klubu) popřáli prezidentovi KFS Mirkovi Kirchschlagerovi k osmdesátým devátým narozeninám.

Jsme velice rádi, že krom bujarých oslav takto významného jubilea je Mirek stále připraven naprosto suverénním způsobem ukočírovat naše schůze a setkání, která vždy směřuje k tomu, aby je nikdo neopouštěl zklamaný nebo dokonce smutný. Zkrátka má to stále v ruce. Proto si přejeme, aby mezi nás chodil co nejdéle a přednesená přání k narozeninám přetavil ve skutečnost a udržel si stále optimistickou náladu a smysl pro humor, což s sebou na každém setkání vždy má. Nakonec kvůli té zábavě a legraci se scházíme.

V prázdninovém čase měli společně s námi důvod k oslavě i další (proti Mirkovi) „mladíci“. Mirek Kašťák a Jirka Nedomlel v plné síle objednávali k oslavě sedmdesátých pátých narozenin a Pepa Jandura sedmdesátých. I jim jsme popřáli vše nejlepší a dali pokyn k co nejdelšímu setrvání v KFS. A že jsme „kluci“, jak říká náš tajemník fit, dokazuje snímek z posledního, to je srpnového setkání. Jeden z oslavenců Jirka Nedomlel, přijel na schůzi na kole z Jablonce nad Nisou, což je bratru 30 km a jemu přijel popřát z Vrchlabí, samozřejmě též na kole, Karel Pičman (ročník 1933), který překonává vzdálenost 25 km. Dohromady ujeli do Jbc a zpět domů 113 km, a to i přesto, že je jim dohromady 157 roků. Že je to přeci krásné. Možná to dělá ta trocha sportu, který oba v rámci možností provozovali. A když jsme vzpomněli Karla Pičmana, ten mimo sport je činný i v kultuře. Město Vrchlabí ocenilo jeho muzicírování (a možná i znalost díla českého velikána Járy Cimrmana) plaketou „Za mnohaletý přínos v umělecké činnosti“. Přesto, že Klub fotbalových seniorů má téměř výhradně sportovní zaměření, museli jsme Karlovi po nekonečných gratulacích pomoci toto ocenění také řádně „oslavit“.

A tím vším jsme se pomalu propracovali k zahájení fotbalových soutěží. Navázali jsme na minulou spolupráci s mužstvem „A“ dospělých a třech soutěžních utkání (pohár a divize), jsme se zúčastnili jako spolupořadatelé. Už se těšíme na další zápasy.

(0 hlasHlasy)